Close
חדשות ועדכונים

הנשק הסודי של ה iPhone 5S: המצלמה!

      הנשק הסודי של האייפון 5S - המצלמה!

         
                    

אייפון 5S הושק בתחילת ספטמבר, 2013, ומכיל בתוכו חידושים מרחיקי לכת. מי שלא התנסה עדיין במכשיר עשוי להתרשם שהחידוש המסעיר ביותר של האייפון 5S הוא הקורא הביומטרי (עליו נרחיב מעט בהמשך), אבל זו כמובן טעות! החידוש המסעיר ביותר באייפון 5S הוא ללא ספק המצלמה המשוכללת, המאפשרת צילום איכותי ברמה שעוד לא נאתה כמותה בשוק הטאבלטים והסמארטפונים. למה אנחנו חושבים ככה? קיראו ותדעו.

.

אייפון 5S, מי אתה?

האייפון 5S הוא הדגם החדש של הסמארטפון הפופולארי מבית אפל. דגם זה של האייפון מצוייד במעבד A7, המהיר כמעט פי שתיים מהמעבד בו צוייד בדגם הקודם של אייפון, ובמערכת הפעלה מבוססת 64Bit - זהו, אם כן, הסמארטפון הראשון שעובד על מערכת של 64 ביט. ניתן לצפות מאייפון 5S לזריזות מעבד שונה משמעותית מזו של מתחריו והדגמים שקדמו לו.

הוא מצוייד במסך LCD בגודל ארבעה אינץ' וברזולוצייה של 1136X640 פיקסלים. חיישן תנועה משוכלל במיוחד יידע בדיוק היכן אתה נמצא ובאיזו מהירות אתה מתקדם, ויאפשר פונקציות של מצפן, ג'יירוסקופ ותכנת ניווט מתקדמת. חיי הסוללה של האייפון 5S משופרים ביחס לקודמו, כאשר יוצריו מבטיחים עד 10 שעות שיחה ועד 250 שעות המתנה (!).

.

הטביעה הביומטרית - משעשע, או חודרני?

החידוש המעניין של אפל באייפון 5S הוא הסורק הביומטרי, המשתמש בטכנולוגיה חדשנית שנקראת TouchID, שיחליף את כפתור ההתחלה העגול והמוכר מהדגמים הקודמים. הסורק הביומטרי יאפשר פתיחה של נעילת האייפון שלכם על ידי זיהוי ביומטרי של טביעת האצבע לאחר לחיצה על הכפתור. בנוסף, תוכלו לבצע רכישות ב AppStore או ב iTunes על ידי טביעת האצבע שלכם. יש החוששים כי מאגר טביעות האצבעות ישמש לבניית מאגר ביומטרי או שהאקרים ימצאו דרך להשיג טביעות אצבעות המאוחסנות במכשיר, לגנוב אותן ולהשתמש בהן לרכישות וכדומה. אפל מבטיחה שלא כך הדבר - נתוני טביעת האצבע נשמרות, כך מספרים לנו מהנדסי המכשיר, במיקום ייחודי במעבד, כך שאין גישה לנתונים אלה לא בענן, לא מחוץ למכשיר והם לא נשמרים במאגר קבוצתי.

.

ומה עם המצלמה?

המצלמה של האייפון 5S, היא חידוש עצום שאין עליו עוררין - אין ספק שבאייפון 5S הצליחה אפל לייצר מצלמה איכותית, יעילה, שאין כמותה עוד בשוק הסמארטפונים. מספר חידושים במצלמה הופכים אותה לטובה ביותר שתוכלו להשיג כעת:

השינוי הראשון ואולי המשפיע ביותר מבחינת איכות המצלמה, הוא כמות הפיקסלים בתמונה - הגדלת עדשת המצלמה ל - F2.2 איפשרה את הגדלת כמות הפיקסלים בתמונה בכ - 15% - שזה המון. מספר הפיקסלים בתמונה של האייפון 5S עומד על כ - 1.5 מיקרון - כמות אדירה של מידע, חדות ואיכות בכל תמונה.

בנוסף, נעשה שינוי משמעותי בפלאש המצלמה - שתי נורות לד, אחת לבנה וקרה והשנייה אדומה וחמה, מאפשרים קבלת תמונה אופטימאלית גם בתנאי אפילה או אפילו בתנאים של כמעט חושך.

עוד התווספו שתי פונקציות למצלמה - צילום וידאו איטי המאפשר צילום של 120 פריימים בכל שניה, וצילום אוטומטי שנקרא Burst Mode (מצב מתפרץ), המאפשר צילום של עשר תמונות בשנייה. 

              
         
          

לסיכום

האייפון 5S שונה מקודמו ראשית באיכות הביצועים. שיפורים משמעותיים לליבת המכשיר מספקת לנו מכשיר מהיר ויעיל יותר. הטביעה הביומטרית החוסכת את הסיסמה בכניסה למכשיר היא מאפיין נחמד אבל מתרגלים אליו מהר. המצלמה המשופרת תאפשר לכם להנציח רגעים מיוחדים ביומיום שלכם באיכות שלא ראיתם כמותה, מה שנותן יתרון ברור לרכישת האייפון 5S  על פני מתחריו, המספקים מצלמות באיכות נמוכה יותר.

         
תגובות
כתוב תגובה
: