Close
חדשות ועדכונים

אייפון 5S - מה חדש?

      אייפון 5S- מה נשתנה האפל הזה?

    

נדמה כי למרות הסתלקותו של סטיב ג'ובס לעולם שכולו אפליקציות ומחשוב ענן, חברת אפל לא שוקטת על שמריה ומוציאה, אחת לשנה לפחות, דגם חדש או שדרוג של מכשירי האייפון שלה. אותם מכשירים שכבשו את העולם לפני 6 וחצי שנים לערך, ב-29 ביוני 2007 ליתר דיוק, ונדמה כי היו איתנו תמיד, עוברים שינויים עיצוביים, תפקודיים וטכניים בכל פעם מחדש, כך שתמיד ישנם חידושים, תמיד ישנן הפתעות ותמיד יש למה לצפות מהמופע הכי מוצלח בשוק הסלולארי.

אז מה השתנה בדור החדש של האייפון, הנקרא אייפון S5 (חשוב לציין כי גם דגם ה C5 שיצא בספטמבר 2013 יחד עם ה5S, שידרג את האייפון 5 שיצא רק לפני שנה וכבר נחשב לעתיק ולוותיק?) נפלאות דרכי התקשורת המודרנית, אין מה להכחיש זאת.

         
       

האייפון 5, כמו כל שאר הטלפונים החכמים של חברת אפל, השתדרג למערכת ההפעלה המעודכנת והמתקדמת ביותר בשוק, ה- iOS7, ונתון זה לא השתנה גם עם הופעת האייפון השביעי במספר, הוא אייפון S5. מה שכן התחדש והשתדרג הוא המעבד שהיה באייפון הקודם מדגם A6 וכעת מוטמע בו דגם A7.

מבחינת מצלמה, הרי שאם באייפון 5 הוטמעה מצלמה של 8 מגה פיקסל והוספת 1.4µm פיקסלים, השינוי המהותי של מצלמת האייפון S5 הוא בהוספת 1.5µ פיקסלים למצלמת ה8 מגה פיקסל ואפשרות True Tone פלאש, מה שמחדד את התמונה ומאפשר רזולוציות חדות וחזותיות הרבה יותר.

מה עוד השתנה השנה? מבחינת חיי הסוללה, רעה חולה באופן מסורתי אצל מכורי האייפון למיניהם, זו לא השתנתה וזו דווקא בשורה טובה כי האייפון S5 מכיל המון תכונות חדשות ובזבזניות אנרגיה ובמקרה הזה חוסר השינוי הוא לטובה ולחיוב. באותו זמן סוללה אפשר להספיק הרבה יותר מבעבר.

מבחינת השמע ואפשרויות המולטימדיה, האייפון S5 מציג שורת חידושים ושיפורים בתחומי הרמקולים, הקלטת הוידיאו ואפשרויות הצילום ומכיל הרבה יותר אלטרנטיבות איכותיות מבחינת רמת ביצוע מהאייפונים הקודמים לו. גם עיצובי האפליקציות המשמעותיות באייפון, כמו ה-Safari ושכמותה, עברו תהליך מתיחת פנים משמעותית והתאמה לגירסת הiOS7 ולמעבד החדש ולכן ההתנהלות איתן היא חווייתית יותר וידידותית הרבה יותר. ואי אפשר לסיים בלי מילה על חיישן טביעת האצבע החדש שאותו אפל מכנה Touch ID, אשר משולב בתוך כפתור הבית עצמו ומאפשר פתיחה בטוחה של האייפון על-ידי זיהוי טביעת האצבע, בנוסף הוא משמש גם כאמצעי אבטחה לקניות ב App Store ו iTunse שעולות כסף. לאוהבי שיחות הוידיאו, השוני בין האייפון 5 לאייפון S5, הוא באיכות ה- HVGAשנוספה לו, מה שהופך את המסך לבהיר יותר ונעים יותר לצפייה.

      
         
       לסיכום מאמר זה, שהכיל כמה שינויים, חידושים והבדלים בין אייפון S5 לאייפון 5 הקודם, אפשר בהחלט לומר כי מדובר על סמארטפון חכם, יעיל ואיכותי שבהחלט משרת ועונה על צרכי המשתמשים בו, הגם שעדיין הוא לא חף מבעיות, המכורים לאייפון בהחלט ימצאו אותו מהנה וחווייתי. החידושים הבולטים, בין סוגי האייפון 5 החדשים, לבין הדורות הקודמים הם משמעותיים יותר מאשר ההבדלים בין דגמי ה 5 החדשים, אך, גם שינויים מינימליסטיים, קטנים ולכאורה כאלו שאינם בולטים וצועקים לעין כל, הם שינויים שהופכים את חווית המשתמשים לאידיאלית יותר וזוהי, בראייה צרכנית, העדות הטובה ביותר לכך שיש הקשבה מתמדת לתלונות המשתמשים, יש ניסוי וטעייה ויש תהליך של למידה בחברת אפל, תהליך שתמיד יביא לעוד שינוי, עוד שיפור ועוד אייפון שייצא לשוק ויאפיל על קודמיו.                   
תגובות
כתוב תגובה
: