Close
חדשות ועדכונים

חדשות ועדכונים

הנשק הסודי של ה iPhone 5S: המצלמה!- יום ראשון 20 אוקטובר 2013

      הנשק הסודי של האייפון 5S - המצלמה!

         
                    

אייפון 5S הושק בתחילת ספטמבר, 2013, ומכיל בתוכו חידושים מרחיקי לכת. מי שלא התנסה עדיין במכשיר עשוי להתרשם שהחידוש המסעיר ביותר של האייפון 5S הוא הקורא הביומטרי (עליו נרחיב מעט בהמשך), אבל זו כמובן טעות! החידוש המסעיר ביותר באייפון 5S הוא ללא ספק המצלמה המשוכללת, המאפשרת צילום איכותי ברמה שעוד לא נאתה כמותה בשוק הטאבלטים והסמארטפונים. למה אנחנו חושבים ככה? קיראו ותדעו.

.

אייפון 5S, מי אתה?

האייפון 5S הוא הדגם החדש של הסמארטפון הפופולארי מבית אפל. דגם זה של האייפון מצוייד במעבד A7, המהיר כמעט פי שתיים מהמעבד בו צוייד בדגם הקודם של אייפון, ובמערכת הפעלה מבוססת 64Bit - זהו, אם כן, הסמארטפון הראשון שעובד על מערכת של 64 ביט. ניתן לצפות מאייפון 5S לזריזות מעבד שונה משמעותית מזו של מתחריו והדגמים שקדמו לו.

הוא מצוייד במסך LCD בגודל ארבעה אינץ' וברזולוצייה של 1136X640 פיקסלים. חיישן תנועה משוכלל במיוחד יידע בדיוק היכן אתה נמצא ובאיזו מהירות אתה מתקדם, ויאפשר פונקציות של מצפן, ג'יירוסקופ ותכנת ניווט מתקדמת. חיי הסוללה של האייפון 5S משופרים ביחס לקודמו, כאשר יוצריו מבטיחים עד 10 שעות שיחה ועד 250 שעות המתנה (!).

.

הטביעה הביומטרית - משעשע, או חודרני?

החידוש המעניין של אפל באייפון 5S הוא הסורק הביומטרי, המשתמש בטכנולוגיה חדשנית שנקראת TouchID, שיחליף את כפתור ההתחלה העגול והמוכר מהדגמים הקודמים. הסורק הביומטרי יאפשר פתיחה של נעילת האייפון שלכם על ידי זיהוי ביומטרי של טביעת האצבע לאחר לחיצה על הכפתור. בנוסף, תוכלו לבצע רכישות ב AppStore או ב iTunes על ידי טביעת האצבע שלכם. יש החוששים כי מאגר טביעות האצבעות ישמש לבניית מאגר ביומטרי או שהאקרים ימצאו דרך להשיג טביעות אצבעות המאוחסנות במכשיר, לגנוב אותן ולהשתמש בהן לרכישות וכדומה. אפל מבטיחה שלא כך הדבר - נתוני טביעת האצבע נשמרות, כך מספרים לנו מהנדסי המכשיר, במיקום ייחודי במעבד, כך שאין גישה לנתונים אלה לא בענן, לא מחוץ למכשיר והם לא נשמרים במאגר קבוצתי.

.

ומה עם המצלמה?

המצלמה של האייפון 5S, היא חידוש עצום שאין עליו עוררין - אין ספק שבאייפון 5S הצליחה אפל לייצר מצלמה איכותית, יעילה, שאין כמותה עוד בשוק הסמארטפונים. מספר חידושים במצלמה הופכים אותה לטובה ביותר שתוכלו להשיג כעת:

השינוי הראשון ואולי המשפיע ביותר מבחינת איכות המצלמה, הוא כמות הפיקסלים בתמונה - הגדלת עדשת המצלמה ל - F2.2 איפשרה את הגדלת כמות הפיקסלים בתמונה בכ - 15% - שזה המון. מספר הפיקסלים בתמונה של האייפון 5S עומד על כ - 1.5 מיקרון - כמות אדירה של מידע, חדות ואיכות בכל תמונה.

בנוסף, נעשה שינוי משמעותי בפלאש המצלמה - שתי נורות לד, אחת לבנה וקרה והשנייה אדומה וחמה, מאפשרים קבלת תמונה אופטימאלית גם בתנאי אפילה או אפילו בתנאים של כמעט חושך.

עוד התווספו שתי פונקציות למצלמה - צילום וידאו איטי המאפשר צילום של 120 פריימים בכל שניה, וצילום אוטומטי שנקרא Burst Mode (מצב מתפרץ), המאפשר צילום של עשר תמונות בשנייה. 

              
         
          

לסיכום

האייפון 5S שונה מקודמו ראשית באיכות הביצועים. שיפורים משמעותיים לליבת המכשיר מספקת לנו מכשיר מהיר ויעיל יותר. הטביעה הביומטרית החוסכת את הסיסמה בכניסה למכשיר היא מאפיין נחמד אבל מתרגלים אליו מהר. המצלמה המשופרת תאפשר לכם להנציח רגעים מיוחדים ביומיום שלכם באיכות שלא ראיתם כמותה, מה שנותן יתרון ברור לרכישת האייפון 5S  על פני מתחריו, המספקים מצלמות באיכות נמוכה יותר.

         
תגובות (0)
אייפון 5S - מה חדש?- יום שני 14 אוקטובר 2013

      אייפון 5S- מה נשתנה האפל הזה?

    

נדמה כי למרות הסתלקותו של סטיב ג'ובס לעולם שכולו אפליקציות ומחשוב ענן, חברת אפל לא שוקטת על שמריה ומוציאה, אחת לשנה לפחות, דגם חדש או שדרוג של מכשירי האייפון שלה. אותם מכשירים שכבשו את העולם לפני 6 וחצי שנים לערך, ב-29 ביוני 2007 ליתר דיוק, ונדמה כי היו איתנו תמיד, עוברים שינויים עיצוביים, תפקודיים וטכניים בכל פעם מחדש, כך שתמיד ישנם חידושים, תמיד ישנן הפתעות ותמיד יש למה לצפות מהמופע הכי מוצלח בשוק הסלולארי.

אז מה השתנה בדור החדש של האייפון, הנקרא אייפון S5 (חשוב לציין כי גם דגם ה C5 שיצא בספטמבר 2013 יחד עם ה5S, שידרג את האייפון 5 שיצא רק לפני שנה וכבר נחשב לעתיק ולוותיק?) נפלאות דרכי התקשורת המודרנית, אין מה להכחיש זאת.

         
       

האייפון 5, כמו כל שאר הטלפונים החכמים של חברת אפל, השתדרג למערכת ההפעלה המעודכנת והמתקדמת ביותר בשוק, ה- iOS7, ונתון זה לא השתנה גם עם הופעת האייפון השביעי במספר, הוא אייפון S5. מה שכן התחדש והשתדרג הוא המעבד שהיה באייפון הקודם מדגם A6 וכעת מוטמע בו דגם A7.

מבחינת מצלמה, הרי שאם באייפון 5 הוטמעה מצלמה של 8 מגה פיקסל והוספת 1.4µm פיקסלים, השינוי המהותי של מצלמת האייפון S5 הוא בהוספת 1.5µ פיקסלים למצלמת ה8 מגה פיקסל ואפשרות True Tone פלאש, מה שמחדד את התמונה ומאפשר רזולוציות חדות וחזותיות הרבה יותר.

מה עוד השתנה השנה? מבחינת חיי הסוללה, רעה חולה באופן מסורתי אצל מכורי האייפון למיניהם, זו לא השתנתה וזו דווקא בשורה טובה כי האייפון S5 מכיל המון תכונות חדשות ובזבזניות אנרגיה ובמקרה הזה חוסר השינוי הוא לטובה ולחיוב. באותו זמן סוללה אפשר להספיק הרבה יותר מבעבר.

מבחינת השמע ואפשרויות המולטימדיה, האייפון S5 מציג שורת חידושים ושיפורים בתחומי הרמקולים, הקלטת הוידיאו ואפשרויות הצילום ומכיל הרבה יותר אלטרנטיבות איכותיות מבחינת רמת ביצוע מהאייפונים הקודמים לו. גם עיצובי האפליקציות המשמעותיות באייפון, כמו ה-Safari ושכמותה, עברו תהליך מתיחת פנים משמעותית והתאמה לגירסת הiOS7 ולמעבד החדש ולכן ההתנהלות איתן היא חווייתית יותר וידידותית הרבה יותר. ואי אפשר לסיים בלי מילה על חיישן טביעת האצבע החדש שאותו אפל מכנה Touch ID, אשר משולב בתוך כפתור הבית עצמו ומאפשר פתיחה בטוחה של האייפון על-ידי זיהוי טביעת האצבע, בנוסף הוא משמש גם כאמצעי אבטחה לקניות ב App Store ו iTunse שעולות כסף. לאוהבי שיחות הוידיאו, השוני בין האייפון 5 לאייפון S5, הוא באיכות ה- HVGAשנוספה לו, מה שהופך את המסך לבהיר יותר ונעים יותר לצפייה.

      
         
       לסיכום מאמר זה, שהכיל כמה שינויים, חידושים והבדלים בין אייפון S5 לאייפון 5 הקודם, אפשר בהחלט לומר כי מדובר על סמארטפון חכם, יעיל ואיכותי שבהחלט משרת ועונה על צרכי המשתמשים בו, הגם שעדיין הוא לא חף מבעיות, המכורים לאייפון בהחלט ימצאו אותו מהנה וחווייתי. החידושים הבולטים, בין סוגי האייפון 5 החדשים, לבין הדורות הקודמים הם משמעותיים יותר מאשר ההבדלים בין דגמי ה 5 החדשים, אך, גם שינויים מינימליסטיים, קטנים ולכאורה כאלו שאינם בולטים וצועקים לעין כל, הם שינויים שהופכים את חווית המשתמשים לאידיאלית יותר וזוהי, בראייה צרכנית, העדות הטובה ביותר לכך שיש הקשבה מתמדת לתלונות המשתמשים, יש ניסוי וטעייה ויש תהליך של למידה בחברת אפל, תהליך שתמיד יביא לעוד שינוי, עוד שיפור ועוד אייפון שייצא לשוק ויאפיל על קודמיו.                   
תגובות (0)